Kafe na dvou kolech BRAZILIE MINASUL NATURAL

Tip
Neohodnoceno
135 Kč
Skladem (3 ks)

Tato káva je určena spíše pro konzervativnější konzumenty, kteří mají radši méně ovocné kávy. Káva, kterou díky praktickému filtru dripbag budete mít na svých cestách stále po ruce. Stačí mít pouze hrnek a horkou vodu a vychutnáte si skvělou kávu kdekoliv i mimo civilizaci. 5 dripbagů po 10 g pro 5 nápojů po 150 ml skvělé kávy. Káva je balena v ochranné atmosféře.

Detailní informace

Detailní popis produktu

BRAZÍLIE MINASUL NATURAL - KÁVA V DRIPBAGU 5 KS

O kávě

Tato naturální Brazílie vyniká svou oříškovo-nugátovou chutí tóny čokolády. Jedná se tak o kávu pro konzervativnější konzumenty, kteří mají radši kávy s velice nízkou aciditou, ale výraznou sladkostí a plností.

  • Země původu: Brazílie 
  • Producent: farmáři z oblasti Sul de Minas
  • Proces zpracování: Natural 
  • Odrůda: Catucai, Catuai
  • Nadmořská výška: 1 000 – 1 300 m. n. m.
  • Chuťový profil: mléčná čokoláda, nugát, sušené švestky

Způsob zpracování kávy

Naturální způsob, často označovaný jako suchý. probíhá tak, že se hned po sesbírání a vytřídění třešně uloží na betonové plochy nebo africké postele, kde se nechají několik týdnů vysušit.
Díky sušení i s dužinou si zrnko z dužiny natáhne sladkost a ovocné tóny, jelikož dužina je sladká, podobně jako je tomu například u třešně. S tím že třešňová pecka představuje právě kávové zrno.
Díky tomuto sušení se zrno úplně oddělí od dužiny a při loupání není tedy vůbec náročné jej odstranit od dužiny, jak je tomu při mokrém zpracování.
Po vyloupání se zrno nechá ještě pár dní dosušit na slunci, na vlhkost kolem 10–12 %. Poté se zabalí do pytlů a exportuje se.
Káva zpracována naturálním způsobem má vyšší sladkost, plnější tělo s ovocnými tóny a silnější aroma, právě díky přírodní fermentaci.

O regionu, odkud káva pochází

Pěstování kávy v Brazílii počalo již v osmnáctém století, kdy byl objeven jistý potenciál v rovinatých pláních. Nejdříve však káva sloužila pouze pro domácí užitek. Po několika desítkách let byl její šarm odhalen světu a začala rychle získávat na globálním popularitě. Nyní je Brazílie největším světovým producentem kávy. Tomuto postavení vděčí díky chuťovému profilu a také tempu sběru. Na rovinatých pláních probíhá rychlý mechanický sběr, který ale s kávovými třešněmi nakládá poměrně nešetrně. Tomuto problému se začali věnovat různí farmáři, jako třeba ti v Sul de Minas.
Sul de Minas je největším regionem pro pěstování arabiky v Brazílii zajišťující téměř třetinu celkové produkce arabiky v zemi. Zajímavostí je, že do tohoto regionu lze vstoupit přes „kávový přístav“ zvaný Santos. Na farmách v Sul de Minas se rozhodli problémový přístup ke sběru kávových třešní změnit a dát prostor inovaci v podobě jemnějšího způsobu sběru nazvaného derriçadeira. Tento přístup má menší negativní vliv na kávové třešně a umožňuje pokrok v oblasti sběru kávy.

Káva v dripbagu

Káva, kterou díky pratkickému filtru dripbag budeš mít na svých cestách stále po ruce. Stačí mít pouze hrnek a horkou vodu a vychutnáš si skvělou kávu kdekoliv i mimo civilizaci. Pro mnoho motorkářů je jízda na motocyklu o svobodě, dobrodružství a objevování nových míst. A když si na své motorkářské výpravě chceš vychutnat skvělý šálek kávy, pak je zde praktický a pohodlný doplněk – drip bag s kávou. Tento inovativní způsob přípravy kávy se stává stále oblíbenějším mezi motorkáři, kteří si chtějí užít chutnou kávu na cestě, bez nutnosti složité přípravy. Jedna z největších výhod drip bagu je jeho snadná přenosnost. Jsou lehké, skladné a jednoduše se vejdou do batohu nebo kufru motorky. To znamená, že můžeš mít vždy po ruce svou oblíbenou kávu, ať už se jedná o dlouhé motocyklové výlety nebo pouhý víkendový výlet kolem komína. Další výhodou je rychlost a jednoduchost přípravy. Stačí otevřít sáček, zavěsit ho na hrnek nebo šálek, a zalít horkou vodou. Káva se pomalu propouští filtrem a dole v hrnku se objevuje skvělá výběrová káva připravená k okamžitému pití. To znamená, že nemusíš hledat kavárny nebo benzínové stanice, aby sis dopřál svůj oblíbený nápoj. Navíc o kvalitě kávy na benzinových stanicích by se často dalo s úspěchem pochybovat. S naší kávou v dripbagu stačí si zastavit na vhodném místě, připravit si svůj šálek kávy a vychutnat. Život je příliš krátký pro jízdu na špatných strojích a pití nekvalitní kávy. Užívej si život plnými doušky.

Jak kávu balíme

Za normálních okolností pomletá káva velice rychle oxiduje a ztrácí tak aroma a chuť. My tomu předcházíme. Díky tomu, že jsou pytlíčky bezprostředně po pomletí kávy baleny v ochranné atmosféře, nedochází ke ztrátě aroma a chuti kávy. Proto můžeme garantovat délku až jednoho roku, po kterou je káva v nejlepší kondici.

Návod na přípravu kávy v dripbagu

  1. Roztrhni obal a vytáhni drip bag.
  2. Utrhni horní část v místě vyznačených značek.
  3. Roztáhni drip bag pomocí papírových pacek a ty zahákni za okraj hrnku.
  4. Zalej horkou vodou plný filtr a po vykapání kávy ještě jednou až do vrchu.

Na 2 zalití získáš 150 ml skvělé kávy.

Tipy

Nenechávej vodu projít varem, při teplotě vody někde kolem 95°C získáš nejlepší chuť kávy.

Objevuj nové chutě, které nalezneš jen ve výběrové kávě. Jak bude káva chutnat najdeš v chuťovém profilu v černém ráměčku na krabičce s dripbagy. Svět výběrové kávy ti otevírá nové možnosti. Zjistíš, že káva může chutnat po oříšcích, po čokoládě, po různém ovoci a obsahuje další nepřeberné množství chutí a vůní.

 

The Roses Co. s.r.o.
Purkyňova 108
612 00 Brno
IČO: 05779723
DIČ: CZ05779723

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: