Kafe na dvou kolech ETIOPIE URAGA GUJI ANAEROBIC NATURAL

Neohodnoceno
160 Kč
Skladem (2 ks)

Káva má výraznou chuť tropického ovoce s vyšší aciditou a je určena především pro náročnější konzumenty. Káva, kterou díky praktickému filtru dripbag budete mít na svých cestách stále po ruce. Stačí mít pouze hrnek a horkou vodu a vychutnáte si skvělou kávu kdekoliv i mimo civilizaci. 5 dripbagů po 10 g pro 5 nápojů po 150 ml skvělé kávy. Káva je balena v ochranné atmosféře.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kafe na dvou kolech ETIOPIE URAGA GUJI ANAEROBIC NATURAL

 

O kávě

V šálku toho naleznete opravdu hodně. Intenzivní chuť bobulového ovoce, konkrétně borůvek, která se doplňuje s tropickým ovocem, guava a marakuja. Celkově je káva ale krásně čistá a šťavnatá a určena především pro náročnější konzumenty.

  • Země původu: Etiopie
  • Producent: stanice Uraga
  • Proces zpracování: Anaerobic Natural
  • Odrůda: Heirloom
  • Nadmořská výška: 1 925 – 2 100 m. n. m.
  • Chuťový profil: borůvky, guava, marakuja

Způsob zpracování kávy

Zpracování je část, která kávě dodala opravdu hodně. Anaerobic natural. Po sběru jsou kávové třešně pečlivě vybrány a následně umístěny do hermeticky uzavřených nádob - plastové barely či Grainpro pytle, kde probíhá fermentace bez přístupu kyslíku (anaerobní prostředí).

Tento proces umožňuje třešním fermentovat vlastními enzymy, což vede k rozkladu některých sloučenin a vytváří unikátní chemické reakce uvnitř. Anaerobní fermentace zintenzivňuje obvyklé chutě a aroma kávy a přináší nové struktury bohatosti a komplexnosti do jejího profilu.

Po dokončení anaerobní fermentace jsou kávové třešně rozloženy na sušicích stolech a nechávají se sušit na slunci. Během tohoto procesu bobule dále fermentuje a posiluje svůj charakter.

O regionu, odkud káva pochází

Guji je oblast nacházející se na jihu Etiopie, v regionu Oromia. Toto území je zemědělsky bohaté a proslulé svou kávovou produkcí. Oblast Guji je obklopena malebnými horami, což vytváří ideální mikroklima pro pěstování arabiky. Typickým znakem této oblasti jsou také charakteristické stinné kávové plantáže, kde jsou kávovníky obklopeny rozmanitou flórou a faunou.

Káva byla vypěstována přibližně 700 malými farmáři, kteří dováží svou čerstvě sklizenou kávu do zpracovatelské stanice Uraga. Zdejší pěstitelé kladou důraz na tradiční metody pěstování, které byly předávány z generace na generaci. Kávové třešně jsou ručně sbírány v optimální fázi zralosti, což zaručuje, že dále jsou zpracovány pouze ty nejlepší třešně.

Káva v dripbagu

Káva, kterou díky pratkickému filtru dripbag budeš mít na svých cestách stále po ruce. Stačí mít pouze hrnek a horkou vodu a vychutnáš si skvělou kávu kdekoliv i mimo civilizaci. Pro mnoho motorkářů je jízda na motocyklu o svobodě, dobrodružství a objevování nových míst. A když si na své motorkářské výpravě chceš vychutnat skvělý šálek kávy, pak je zde praktický a pohodlný doplněk – drip bag s kávou. Tento inovativní způsob přípravy kávy se stává stále oblíbenějším mezi motorkáři, kteří si chtějí užít chutnou kávu na cestě, bez nutnosti složité přípravy. Jedna z největších výhod drip bagu je jeho snadná přenosnost. Jsou lehké, skladné a jednoduše se vejdou do batohu nebo kufru motorky. To znamená, že můžeš mít vždy po ruce svou oblíbenou kávu, ať už se jedná o dlouhé motocyklové výlety nebo pouhý víkendový výlet kolem komína. Další výhodou je rychlost a jednoduchost přípravy. Stačí otevřít sáček, zavěsit ho na hrnek nebo šálek, a zalít horkou vodou. Káva se pomalu propouští filtrem a dole v hrnku se objevuje skvělá výběrová káva připravená k okamžitému pití. To znamená, že nemusíš hledat kavárny nebo benzínové stanice, aby sis dopřál svůj oblíbený nápoj. Navíc o kvalitě kávy na benzinových stanicích by se často dalo s úspěchem pochybovat. S naší kávou v dripbagu stačí si zastavit na vhodném místě, připravit si svůj šálek kávy a vychutnat. Život je příliš krátký pro jízdu na špatných strojích a pití nekvalitní kávy. Užívej si život plnými doušky.

Jak kávu balíme

Za normálních okolností pomletá káva velice rychle oxiduje a ztrácí tak aroma a chuť. My tomu předcházíme. Díky tomu, že jsou pytlíčky bezprostředně po pomletí kávy baleny v ochranné atmosféře, nedochází ke ztrátě aroma a chuti kávy. Proto můžeme garantovat délku až jednoho roku, po kterou je káva v nejlepší kondici.

Návod na přípravu kávy v dripbagu

  1. Roztrhni obal a vytáhni drip bag.
  2. Utrhni horní část v místě vyznačených značek.
  3. Roztáhni drip bag pomocí papírových pacek a ty zahákni za okraj hrnku.
  4. Zalej horkou vodou plný filtr a po vykapání kávy ještě jednou až do vrchu.

Na 2 zalití získáš 150 ml skvělé kávy.

Tipy

Nenechávej vodu projít varem, při teplotě vody někde kolem 95°C získáš nejlepší chuť kávy.

Objevuj nové chutě, které nalezneš jen ve výběrové kávě. Jak bude káva chutnat najdeš v chuťovém profilu v černém ráměčku na krabičce s dripbagy. Svět výběrové kávy ti otevírá nové možnosti. Zjistíš, že káva může chutnat po oříšcích, po čokoládě, po různém ovoci a obsahuje další nepřeberné množství chutí a vůní.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: